Být vegetariánem je v létě tak snadné! Ze všech stran se na vás usmívají plody, které plně dozrály na českém sluníčku. Stačí si jen vybrat, na co máte dnes chuť, a pak už často stačí jen kapka dobrého oleje, sůl a trocha koření a můžete hodovat. Takhle jednoduchá je i příprava asi nejklasičtější italské bruschetty, tedy té rajčatové.

Rajcatova_bruschetta_ciabatta_juniorBudete potřebovat:

Ciabatta - italsky to znamená doslova bačkora nebo pantofel a jméno dostala díky svému podlouhlému a poměrně širokému tvaru. Jako první ji připravil Arnaldo Cavallari.

Ciabatta – italsky to znamená doslova bačkora nebo pantofel a jméno dostala díky svému podlouhlému a poměrně širokému tvaru. Jako první ji připravil Arnaldo Cavallari.

  • 4 ciabatty junior
  • 3–4 stroužky česneku
  • cca 1 dcl aromatického a mladého olivového oleje, extra panenského
  • 6–8 zralých soudkových rajčat
  • 8–10 lístků bazalky
  • sůl a pepř

Rajčata omyjte, podélně rozpulte, odstraňte bubáka a všechna semínka. Pokrájejte je na kostičky cca 1 x 1 cm. Zakapejte je olejem, osolte a opepřete. Lístky bazalky omyjte a pořádně jimi zatřepejte, aby okapala voda. Nadrobno je natrhejte a přidejte k rajčatům.

Ciabatty junior také podélně rozpulte a nasucho nebo nad grilem opečte do zlatohněda. Oloupejte česnek a stroužkem potřete opečenou stranu ciabatty, dokud je ještě horká. Rajčatovou směs navršte na ciabatty a … to je všechno:-)

tomato-663097PS: To se snad ani nedá spočítat, kolik druhů bílého pečiva se připravuje v Itálii. Co region, to nějaká specialita, často obohacená bylinkami, sušenými rajčaty či kořením. Velmi oblíbená je právě i ciabatta – psali jsme vám o ní v tomto článku. A připomínám i několik našich starších receptů: např. na luxusní ciabattu plněnou pošírovanými kuřecími prsy, „dietní“ ciabattu se sušenými rajčaty a čerstvým kozím sýrem, vynikající letní ciabattu s grilovanou zeleninou, a nebo recept z kategorie „netradičních,“ tj. ciabatta s olivovo-kaparovou tapenádou.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Diskuze

Váš e-mail se nezobrazí.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>