Pohádkové kaiserky k snídani i svačině

„A už mu vykrajuješ z ředkviček?“ Tak se ptaly svého času kamarádky na to, jak vážný je můj nový vztah. Byla jsem známá jako ta, která milovaným zdobí jídlo. A dělávám to ráda dosud. Popravdě je to jedna z mých tajných zbraní, jak dostat do rozespalých dětí alespoň nějakou snídani před odchodem do školy.

Příprava nezabere moc času, zužitkuju zbytky z lednice a vždy na talíř vpašuju kousek zeleniny. Jako základ mám nejraději klasické kulaté kaiserky, trochu ohřáté v toustovači, a čerstvý tvarohový sýr typu žervé. Vznikne tak malířské plátno, na kterém se můžu vyřádit podle aktuálních zásob. Menší děti tyhle neškodné kýče opravdu milují a já doufám, že jim nenávratně nepoškodím dobrý vkus. I když… možná by šla kaiserka ozdobit i ve stylu Picassa…

Pohadkove_kaiserky_k snidani_i svacineBudete potřebovat:

Kaiserka natural je typickým představitelem světlého pšeničného pečiva s měkkou pružnou střídkou a typickou ražbou na povrchu.

  • kaiserka natural
  • čerstvý smetanový sýr / oříškové máslo
  • kousek tvrdého sýra
  • zelenina nebo ovoce podle zásob

Pár rad:

Tvořte podle svých schopností a preferencí dětí. Zvířátka, postavičky nebo vzducholodě.

Na malé kulaté tvary používám vykrajovátka na vnitřky lineckého pečiva, jinak stačí malý ostrý nůž a škrabka na zeleninu.

Z nastrouhaného tvrdého sýra jsou skvělé střapaté vlasy, čedar má krásnou barvu.

Když chci připravit sladkou snídani zdobenou třeba banánem, ochutím sýr kapkou medu nebo použiju oříškové máslo.

Sladké postavičky můžete dozdobit popraškem skořice, na slané můžete použít dotek mleté červené papriky.

Semínka, zbytek strouhaného perníku, sušené ovoce – rozhlédněte se po kuchyni a určitě najdete další pochoutky, které se dají použít ke zdobení.

O víkendu můžete zapojit i děti, budete se divit, kolik možností je napadne.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Diskuze

Váš e-mail se nezobrazí.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>