Pokud čtete náš blog pravidelně, určitě si vzpomenete, že plundrovému těstu jsme věnovali celý jeden článek. Pro naše nové zvídavé čtenáře je zde. To byla i textová „skratka“ pro ty, kteří si už chtějí na některé plundrové delikatese pochutnat a další článek by nedočetli, jak je honí mlsná… Plundrové pečivo je totiž hříšně dobré a dá se z něj vytvořit nekonečné množství sladkých lákadel. A vybrat z nich jen sedm byl opravdový oříšek… Ostatně, oříškem můžeme začít.

4208214_Oriskova_tasticka_5915_200_mmOříšková taštička je plněna jemnou náplní tvořenou karamelem a lískovými oříšky. Aby nebylo pochyb, že se jedná o skutečnou oříškovou slast, je taštička navrchu sypaná drcenými lískovými oříšky.

 

 

4208213_Povidlova_tasticka_5250_200_mmKdyž už je tu řeč o plundrových taštičkách, nesmíme zapomenout na šťavnatou povidlovou taštičku. Povidla jsou tradiční českou náplní a v kombinaci s plundrovým těstem chutnají opravdu luxusně.

 

 

4208287_Zakusek_pudink_boruvky_5465_200_mmDalším „hříchem“ je nepochybně novinka – zákusek pudink a borůvky. Jedná se o velkou plundrovou mřížku plněnou extra borůvkovou náplní a krémově jemným pudinkem. Po prvním kousnutí do tohoto hříšně dobrého zákusku se budete cítit jako v nebi…

 

 

4208257_Mini_visnovy_zakusek_4869_200_mmPro ty, kteří mohou hřešit před létem jen málo, je ideální mini višňová mřížka. K odpolední kávě tři malá sousta, která nám zpříjemní třeba zbytek pracovního dne.

 

 

Plundrové závitky by vydaly na samostatnou kapitolu, ale jelikož nám na našem seznamu sladkých hříchů zbývají už jen tři volná místa, nezbývá než vybrat ty nejlahodnější kousky.

4208099_Zavitek_belgicka_cokolada 5372_200_mm_1Delikatesou číslo jedna, která je zároveň novinkou v českých obchodech, je jednoznačně máslový závitek s belgickou čokoládou. Kdo neochutnal, ten si prostě nedovede představit, jak rychle se může na tomto dezertu vytvořit závislost. Jen si to představte – nadýchaný máslový závitek, ve kterém se snoubí delikátní chuť másla s jemnou listující střídkou a zlatavou kůrkou. Luxusní závitek je plněn pravou belgickou čokoládou. A víc ke štěstí už prostě nepotřebujete.

 

4208309_Zavitek_liskooriskovy_4215_200_mm_1Chybu neuděláte ani s velkým závitkem s lískooříškovou náplní, který je plněn tmavou lískooříškovou náplní s kakaem a drcenými lískovými oříšky. Na povrchu je tento lahodný závitek posypaný čokoládovými vločkami a drcenými lískovými oříšky.

 

4208238_Snek_se_skorici_5296_200_mmAbychom se do toho hříšného seznamu nakonec ještě nezamotali. Pomyslným sedmým hříchem je totiž další novinka: šnek se skořicí. Jemné plundrové těsto s máslem je plněné bohatou skořicovou náplní. Šnek je tak uvnitř krásně vláčný a na povrchu má křupavou kůrku zdobenou krystalky cukru místo drahokamů.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Diskuze

Váš e-mail se nezobrazí.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>