Titulek tohoto článku je alespoň pro mě dvojsmyslný. Kromě toho, že vám v něm chci představit nový slaný snack, který si jistě zamilujete, se za několik málo hodin chystám ochutnat ten pravý Balkán, a to během své dobrodružné dovolené po jihovýchodní Evropě. O tom, že bude určitě dobrodružná, svědčí minimálně to, že ještě nemám zabaleno, nevíme, kudy přesně pojedeme, a zatím stále sedím u počítače…

No alespoň s jídlem na cestu si nemusím lámat hlavu. Slaný snack bude pro tento účel ideální. 🙂

Hlavní ingrediencí pečivové novinky je ljutenica. Troufnu si říct, že pokud toto slovo vůbec znáte, většina z vás jej poprvé viděla až v článku naší kulinární světoběžnice Anity. 

Balkanska_tasticka_s_ljutenici_3I já jsem na tom byla podobně a zvláštně znějící zeleninovou směs jsem poprvé ochutnala právě až v nové Balkánské taštičce s ljutenicí. Novinka kombinuje lahodnou máslovou chuť multicereálního těsta s jemnou chutí balkánské sýrové náplně a výraznou ljutenicí. Tato speciální zeleninová směs je typická pro oblast Balkánu, ale její konkrétní složení se liší podle regionu. Mezi její základní ingredience patří rajčata, papriky, cibule, česnek a bylinky. A přesně takovou ljutenici si můžete vychutnat i v nové taštičce. Pro ještě větší požitek z chuti je navíc posypaná báječně křupavými semínky slunečnice, lnu a sezamu.

Šťastnou cestu, „dobro došli“ a dobrou chuť, ať už se chystáte na dovolenou kamkoliv. 🙂

PS: Novou Balkánskou taštičku s ljutenicí zakoupíte v obchodech Tesco, Albert a Norma za běžnou prodejní cenu 12,90 Kč za kus.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Diskuze

Váš e-mail se nezobrazí.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>