Chia_razenka_2Nová chia raženka je typickým zástupcem vícezrnného pečiva, které by nemělo chybět v jídelníčku celé řady lidí. Vícezrnné pečivo se nachází někde na půli cesty mezi bílým pečivem a pečivem celozrnným, které obsahuje minimálně 80 % celozrnné mouky. Vícezrnné pečivo sice neobsahuje tak významné množství vlákniny, ale najdeme v něm složky, které mohou přispět ke zlepšení skladby našeho jídelníčku.

Chia semínka bývají označována jako superpotravina a aktuálně jsou dokonce módním trendem. Díky svým nutričním vlastnostem si to ale právem zaslouží. Detailní informace o nich naleznete v našem článku: http://dokrupava.cz/edukace-la-lorraine-naplneprisadyingredience-chia-seminka/

Společnost La Lorraine, která je osvědčeným výrobcem a dodavatelem pečiva, nabízí svým zákazníkům kromě klasických druhů slaného a sladkého pečiva také různé novinky inspirované zdravým životním stylem. Jednou z novinek v oblasti vícezrnného pečiva je právě křupavá raženka s chia semínky, která chia semínka obsahuje nejen uvnitř, ale i na povrchu. Raženka má vláčné těsto, které je obohacené o směs chia semínek, sezamu, rýžových vloček, kukuřičné krupice a kurkumy. Na povrchu je ozdobená bohatou směsí tmavých chia semínek doplněných směsí jáhlových vloček, ječných perliček, sezamu a lnu.

„Také další ingredience, které se používají při výrobě chia raženky, jsou nutričně zajímavé. Například jáhly a ječmen jsou velmi staré a pro české kraje typické druhy obilovin. Rovněž vynikají svým složením tuku, jehož sice obsahují velmi málo, zato vysoce hodnotného pro naše zdraví,“ upřesňuje výživové složení nové chia raženky nutriční terapeutka Dokřupava.cz Blanka Procházková.

Pro svoji vyváženou chuť se novinka výtečně hodí jako příloha, ale své pravé kouzlo odhalí po naplnění jako sendvič. Již brzy se můžete těšit na celkem šest labužnických receptů, které si pro vás připravili autoři našeho blogu – profesionální šéfkuchař Michal Suchánek a nadšená blogerka a gurmetka Anita Ponešová – kteří k nové chia ražence přistoupili vlastním a rozhodně originálním způsobem. Nechte se inspirovat jejich zdravými a navýsost chutnými recepty a zpestřete si nejen nadcházející léto plné vůní a chutí. Prozatím můžeme prozradit, že nadšeni budou nejen vyznavači masa, ale i příznivci mořských plodů, dokonce i nemasově založení labužníci.

Novou chia raženku zakoupíte v supermarketech Albert za běžnou prodejní cenu 6,50 Kč za kus.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

2 komentáře

 • VIKTORIA Tkacova 16.10.2016

  Dobry den , neviete mi poradit jde by som nasla presne zlozenie chia razenky ? Dakujem

 • mm
  Lenka Carkova (Post author) 14.11.2016

  Dobrý deň Viktória,

  vláčne cesto chrumkavej viaczrnnej raženky s chia semienkami (vo vnútri aj na povrchu) –
  je obohatené o zmes semienok chia, sezamu, ryžových vločiek,
  kukuričnej krupice a kurkumy. Na povrchu je ozdobená veľmi bohatou zmesou, ktorá
  zahŕňa tmavé chia semienka doplnené zmesou jáhlových vločiek, jačmenných perličiek,
  sezamu a ľanu.

  Lenka/dokřupava.cz

Diskuze

Váš e-mail se nezobrazí.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>