Není nic krásnějšího než víkendová snídaně připravená s láskou, jejíž vůně vás probudí. Takové to probouzení se do vůně řízků, které smaží máma už od půl páté, aby byly na výlet, probouzení se do vůně lívanečků nebo čerstvých muffinů… Probouzení se do chvíle, kdy víte, že někdo vstal a kutí v kuchyni pro vás. Teď to často a ráda dělávám pro své děti já, ale už se těším na den, kdy mě vzbudí se snídaní do postele, snad nejsem moc naivní. Takže moje milé děti, tohle je snídaně, kterou bych si přála:

Laskyplne_vajecne_bagetky

Budete potřebovat:

  • 1 velkou světlou francouzskou bagetu (do obchodu nemusíte, stačí ta z předchozího dne)
  • 3 vajíčka
  • špetku soli
  • kousektoho sýra s modrou plísní, jak ho nemáte rády… (zatím)
  • trochu oleje
  • nějakou tu zeleninku (prosím)

Bagetu nakrájejte na kolečka asi 1,5 cm silná, klidně si to změřte pravítkem. Rozklepněte do hlubokého talíře vajíčka a pozor na skořápky! Vajíčka rozšlehejte vidličkou se špetkou soli. Kousek modrého sýra nakrájejte na tenké plátky. Teď si připravte zeleninu, aby pak bagetky nevystydly. Pečlivě ji omyjte a nakrájejte na talíř. Opatrně vezměte tu velkou těžkou pánev… a asi potichu vzbuďte tátu, rád vám pomůže s koncovkou. Kápněte na pánev trochu oleje, z obou stran smočte kolečka bagetek ve vajíčku a osmažte z jedné strany. Otočte a na osmaženou stranu ještě na pánvi položte plátek sýra. Zatímco se bagetka dodělá i z druhé strany, sýr se roztaví.

Dejte na talíř se zeleninkou a můžete mě jít vzbudit, děkuju!

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Diskuze

Váš e-mail se nezobrazí.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>