Inspiraci pro chutný obědový sendvič poskytne osvědčená kombinace ořechů a sýra s modrou plísní. Podzimní plískanice osvěží křupavé plátky jablíček, které dodají sendviči na šťavnatosti a barevně jej doladí k dokonalosti.

Kostka se slunečnicí s ořechovým máslem, gorgonzolou a jablky

Ingredience na jeden sendvič:        

Kostka se slunečnicí je velmi chutné vícezrnné pečivo s hutnou, ale zároveň příjemně porézní střídkou obohacenou slunečnicovými semínky, díky kterým má pečivo příjemnou, lehce oříškovou chuť i vůni. Semínka si vychutnáte jak dokřupava propečená na povrchu, tak i vláčná a jemná uvnitř střídky. Skutečné lákadlo pro každého labužníka.

Kostka se slunečnicí? Skutečné lákadlo pro každého labužníka.

 

    

  • 1 kostka se slunečnicí
  • máslo
  • vlašské ořechy
  • gorgonzola na plátky
  • jablko nakrájené na plátky
  • listový salát

 

Postup:

Kostku se slunečnicí rozkrojíme a spodní díl potřeme ořechovým máslem. Jednoduše ho připravíme smícháním sekaných vlašských ořechů se změklým máslem. Poměry obou surovin volíme dle vlastní chuti. Na máslo položíme listy salátu, gorgonzolu a na plátky nakrájená jablka. Abychom zabránili zhnědnutí nakrájených jablek, můžeme je na řezných plochách zlehka potřít citronovou šťávou. Pak už jen přiklopíme vrchním dílem pečiva.

Kostka se slunečnicí je velmi chutné vícezrnné pečivo s hutnou, ale zároveň příjemně porézní střídkou obohacenou slunečnicovými semínky, díky kterým má pečivo příjemnou, lehce oříškovou chuť i vůni. Semínka jsou dokřupava propečená na povrchu a zároveň i vláčná a jemná uvnitř samotné střídky. Kostka se slunečnicí je díky své velikosti perfektním pečivem pro přípravu malých obložených sendvičů, které se vejdou do každé kabelky či batůžku na výlet.

michal-suchanek_kuchar-la-lorraine-600 PS:

Abychom zabránili zhnědnutí nakrájených jablek, můžeme je na řezných plochách zlehka potřít citronovou šťávou.

 

 

 

Michal Suchánek, hlavní pekař La Lorraine a šéfkuchař blogu DOKŘUPAVA.CZ

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Diskuze

Váš e-mail se nezobrazí.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>