Některé děti pomazánky prostě nejí. Jak to ale udělat, aby jejich strava byla pestrá? Zkuste jim pomazánku „dekonstruovat“ – zaručuju vám, že alespoň mladší ročníky vezmou pečivo obložené tuňákem na milost.

tunak NEW

Na svačinu pro muže a jednoho školáka budete potřebovat:

Kostka se slunečnicí je velmi chutné vícezrnné pečivo s hutnou, ale zároveň příjemně porézní střídkou obohacenou slunečnicovými semínky, díky kterým má pečivo příjemnou, lehce oříškovou chuť i vůni. Semínka si vychutnáte jak dokřupava propečená na povrchu, tak i vláčná a jemná uvnitř střídky. Skutečné lákadlo pro každého labužníka.

Kostka se slunečnicí je velmi chutné vícezrnné pečivo s hutnou, ale zároveň příjemně porézní střídkou obohacenou slunečnicovými semínky, díky kterým má pečivo příjemnou, lehce oříškovou chuť i vůni. Semínka si vychutnáte jak dokřupava propečená na povrchu, tak i vláčná a jemná uvnitř střídky. Skutečné lákadlo pro každého labužníka.

  • 2 tmavé kostky s dýní nebo 2 vícezrnné kostky  z kamenné pece
  • kousek másla
  • 2 salátové listy
  • 1 malou konzervu tuňáka ve vlastní šťávě
  • kousek salátové okurky
  • hrstičku kukuřice (já nechávám chvilku povařit mraženou)
  • případně pár tenkých koleček červené cibule nebo trochu pažitky na posypání

 

Pečivo rozřízněte a tence pomažte máslem – díky tomu tak snadno nenavlhne od náplně. Salátové listy operte a dobře osušte, tuňáka nechte pořádně okapat. Okurku nakrájejte na kolečka a osušte papírovým ubrouskem. Na spodek housky dejte salátový list, poklaďte okapanými kousky tuňáka, pro dospělé přidejte kousek cibule nebo pažitky. Přidejte pár zrnek kukuřice, poklaďte kolečky okurky a přiklopte. Na tuhle svačinu ráda používám různé vícezrnné kostky (s dýní, se slunečnicí, atd.), které dokážou dobře absorbovat případné zbytky šťávy, která by jiné pečivo rozmočila.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Diskuze

Váš e-mail se nezobrazí.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>