Vypovím vám příběh kuchařského neúspěchu se šťastným koncem. Obdarována velkým košem třešní jala jsem se vyrábět temnou třešňovou zavařeninu s kouskem čokolády, něco na způsob Mon Cheri.

Nevlastním odpeckovávač, ale na internetu najdete návod na všechno, že? Stačí láhev s úzkým hrdlem a čínská hůlka – třešeň přichytíte na hrdle, jeden šťouch hůlkou a je to – pecka je v láhvi! Báječně to funguje, nepořádek minimální, práce rychlá – děti se chtěly účastnit také, to je skvělé! Po chvilce máte plný hrnec vypeckovaných bobulek. Stačí jenom trochu podrtit tyčovým mixérem – a ten zvuk poznáte neomylně – teď se tříští první zapomenutá pecka, teď druhá… Jediná záchrana byla směs propasírovat přes opravdu hustý cedník. Jenomže to, co v hrnci zbylo, opravdu nevypadalo jako základ na džem, který jsem chtěla stvořit, co teď? Takže jsem přidala trochu hnědého cukru, citronovou šťávu, malého panáka mandlovice z Hustopečí a do zmrzlinovače s tím. Stvořila jsem báječně osvěžující třešňový sorbet pro dospělé.

Tresnovo_cokoladova_zavarenina_maslovy_croissantA tu třešňovo-čokoládovou zavařeninu nakonec taky, tady je recept:

Budete potřebovat:

  • 1 kg vypeckovaných třešní
  • 500 g cukru krystal
  • 1 lžíci citronové šťávy
  • 100 g čokolády 60 %

 

cherries-in-a-bowl-773021Třešně omyjte a vypeckujte. Dejte do hrnce, prosypte celým množstvím cukru a nechte v lednici do druhého dne. Ovoce pustí šťávu a nádherně se rozvoní. Na druhý den přidejte citronovou šťávu a lehce promixujte tyčovým mixérem – v marmeládě mám ráda větší kousky ovoce, tak mixuji opravdu zlehka. Vyberte ten největší hrnec s těžkým dnem, přiveďte k varu a zmírněte plamen. Nejdřív bude směs pěnit, ale pak už jenom lehce probublávat. Zhruba po 20–30 minutách kápněte kapičku na čistý talířek – když vám vyhovuje hustota, máte v podstatě hotovo, jinak vařte dalších 10 minut a zkoušku opakujte. Nakonec do směsi přidejte čokoládu nasekanou na jemné kousky a nechte ji rozpustit. Plňte do suchých skleniček, které jste vypláchli vařící vodou a zavíčkujte rovněž vypláchnutými a suchými víčky. Nechte zchladnout dnem vzhůru. Marmeládu můžete ještě sterilovat v hrnci s vařící vodou – já to ale nedělám – vždy jsme ji snědli dřív, než se stihla pokazit.

Je výborná k palačinkám, do jogurtu nebo jenom tak, s máslovým croissantem.

Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Diskuze

Váš e-mail se nezobrazí.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>